İsmail Kılıçarslan’dan Nihat Zeybekci’ye: Dünyada ve mahşerde davacıyım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ve Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan arasındaki ‘İsrail’le ticaret’ polemiği büyüdü.

Zeybekçi’nin sözlerine X hesabından yanıt veren Kılıçarslan, “Soykırıma ‘eyvallah’ ettiğiniz o sözleriniz yüzünden sizden hem bu dünyada hem mahşerde davacı olacağım” dedi.

Kılıçarslan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Öyle etraftan dolaşmayın bence. Sizi etiketleyerek, tek tabanca, jetonsuz yazdım ben yazdıklarımı. Gücünüzün nelere yetebileceğini de hesap etmeden yaptım bunu üstelik. Sizi afallatan da bu oldu zaten. Sizi, İsrail ile ticareti legalleştirme çabanız için suçluyorum ve tüm sonuçları göze alarak size bunun için hakaret ettim. Gazze’deki çocukların en azından “kablolar” kadar değerli olduğu bir dünyayı, bir anlayışı, bir Türkiye’yi savunmaya devam edeceğim. Tekrarlayayım: Soykırıma “eyvallah” ettiğiniz o sözleriniz yüzünden sizden hem bu dünyada hem mahşerde davacı olacağım.”

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, İsrail ile ticaret hakkında, “Eyvallah, İsrail’in Müslümanlara yaptığı bebek katliamını kınıyoruz ancak diğer taraftan da İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke” demiş ve tepki ile karşılaşmıştı.

Yeni Şafak’tan İsmail Kılıçarslan, Zeybekçi’nin bu sözlerine yanıt vererek, “Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım. ‘Eyvallah’ diyor yahu soykırım için. Yuh artık. Yazıklar olsun” sözlerini sarf etmişti.

İsmail Kılıçarslan’ın sözlerine “Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek” şeklinde karşılık veren Zeybekçi, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek, Geri zekalı dediğin kadar kadar geri zekalısın. Her neye layık gördüysen sende en az ona layıksın. ‘Aklın ihtişamı, görkemi nezakettir, zerafettir.’ Vesselam”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir